English German Polish Ukrainian
 

Пілети

Пілети — екологічно чисте паливо з вмістом золи, як правило, не більше 3 %. При виробництві пелет в основному використовуються відходи лісопильних виробництв і сільського господарства, які раніше в основному вивозилися на звалища і гнилі, а по закінченні декількох років починали горіти або тліти.

Однак, якщо в місці зростання сировини навколишнє середовище містить токсини або радіоактивні речовини, то при спалюванні гранул ці речовини можуть бути розпорошені в атмосферу.

Оскільки не містять пилу і спор, гранули менш схильні до самозаймання і не викликають алергічну реакцію у людей[джерело не вказано 880 днів].

Гранули відрізняються від звичайної деревини високою сухістю (вологість всього 8-12 %, а вологість сирих дров — 30-50 %) і більшою — приблизно в півтора рази — щільністю, ніж дрова. Ці якості забезпечують високу теплотворну здатність в порівнянні з тріскою або дровами — при згоранні тонни гранул виділяється приблизно 3,5 тисяч кВт/год тепла, приблизно стільки ж (майже в два рази менше), як і при згоранні тонни кам'яного вугілля, в півтора рази більше, ніж у звичайних дров, і всього в два рази (майже в три рази) менше, ніж при використанні газу, мазуту або дизельного палива.

Низька вологість — це не тільки перевага гранул як палива, але і проблема їх виробництва. Сушка може виявитися однією з основних статей витрат при виробництві паливних матеріалів з відходів деревообробки. Крім того, в залежності від виробництва, збирання, сортування та очищення сировини також можуть спричинити додаткові витрати. Процес сушіння важливо ретельно спланувати, що дозволить зменшити ризики, пов'язані з якістю готової продукції, її собівартістю і пожежонебезпекою виробництва. Кращим варіантом є виробництво біопалива з сухої стружки.

Одне з найважливіших переваг гранул — висока і постійна насипна щільність, що дозволяє відносно легко транспортувати цей сипкий продукт на великі відстані. Завдяки правильній формі, невеликому розміру і однорідної консистенції продукту гранули можна пересипати через спеціальні рукави, що дозволяє автоматизувати процеси навантаження-розвантаження а також спалювання цього виду палива.