English German Polish Ukrainian
 

Піддони

Піддон європіддон палета - транспортна тара, невід'ємна частина будь-якого виробничого підприємства. Найпоширеніший розмір піддонів 1200*800 і 1200*1000 мм

Піддони (євро піддони , палети )– затребуваний в ринковому бізнесі (і не тільки в ньому) товар. Така продукція призначена для елементарного переміщення різних товарів. 

В Україні промислове виробництво такого товару, як палети регламентують парою основних документів: перший – ГОСТ 9078-84, другий – ГОСТ 9557-87. Вимоги від 1984 року не надто суворі, щодо змісту документації можна виділити тільки те, що піддони повинні бути виготовлені з дерева. У першому Гості немає особливих прив'язок до габаритам, товщині дощок, кількістю цвяхів. Відзначені лише умовні розміри піддонів – 800х1200, а також 1000х1200 мм Для палетів в державних вимогах першого зразка нічого не виділили. Цей ГОСТ вкрай демократичний. Грубо кажучи, за неї можна проводити практично будь-які піддони.

Другий варіант Госту більш жорсткий. Згідно стандартам по виробництву піддонів ГОСТ 9557-87, палети повинні бути певної товщини з суворим кількістю цвяхів та іншими особливостями.

Насправді піддони, створені у відповідності з останніми ГОСТом, практично нічим не відрізняються від європіддонів. Європіддони мають позначки EPAL та EUR. Палети, вироблені за Гост 9557-87, практично ідентичні такої продукції, як європіддони стандарту UIC 435-2. Істотних відмінностей між цими товарами практично немає. Європіддони і піддони ГОСТ 9557-87 ідентичні на 95%. Наша продукція просто не має особливого клейма. Іншими словами ГОСТ 9557-87 – європіддони без сертифікації. Європейський товар відрізняють тільки мітки EPAL та EUR.

Що означають ці мітки? Все просто. Клеймо EUR характеризує, що палети були вироблені в Європі. Друга відмітка EPAL показує, що піддон або палет проводився з дотриманням всіх вимог якоїсь Європейської палетної асоціації. Паллет, схвалений такою організацією, має всі шанси стати лідером на європейському ринку.

Європейська палетна асоціація стежить за дотриманням всіх вимог організаціями, що займаються виробництвом такого товару, як піддони в країнах Європи. Варто відзначити, що на європейському ринку все частіше зустрічаються піддони російського виробництва, а зовсім не ті, які мають на собі мітки EPAL та EUR. Адже палети нашого вітчизняного виробництва не тільки не поступаються в якості, але і відрізняються більш привабливою ціною в порівнянні зі своїми європейськими аналогами.

Однак в Україні практично немає продукції, зазначеної мітками EPAL та EUR. Хоча багато компаній ведуть переговори з цього питання.

Таке клеймо – невід'ємна частина європейського піддону. Однак і в Європі підприємці часто стикаються з неякісною продукцією – поставити підроблене клеймо – завдання для п'ятикласника. Тому знайти надійний спосіб визначати країну виробника палетів поки не знайшли навіть в європейських країнах.

ВИДИ

1. Сертифікований європалет (EUR-палет)

Його розмір 800×1200×145мм. При цьому обов'язково, щоб було наявність особливого фірмового клейма EUR в овалі, який выжжигают на несучих правих ніжках цього палета. Решта ніжки також містять маркування, яке вказує на виробника ( це може бути PKP, DB, FS тощо) і також корисна цифрова інформація (рік випуску, серія). Якщо говорити про конструкції, то верхня частина европаллета зроблена з п'яти дощок, які чергуються по порядку: спершу широка (145 мм), потім вузька (100 мм), знову широка, вузька, знову широка. Нижня частина виконана з трьох дощок, вузькою, широкої, вузької зі знятими фасками, наявність яких обов'язково на кутах европаллета.

2. Сертифікований финпаллет (FIN-палет або фінська палет)

Розмір його 1000×1200×145 мм. Повинно бути фірмове клеймо FIN в прямокутнику, яке выжжигают на його правих несучих ніжках. На центральних ж ніжках є спеціальна цифрова інформація з кодом виробника і датою випуску. У верхній частині финпаллета знаходяться сім дощок, які чергуються по порядку: спершу йде широка (120 мм), потім дві вузьких (100мм), одна широка, дві вузьких, знову широка. У нижній частині знаходяться три дошки (вузька, широка, вузька) зі знятими фасками, наявність яких обов'язково на кутах финпаллета.

3. Вантажний неодноразовый палет 800×1200 мм

Розмір його 800×1200 х 145 мм, з товщиною дошки 20-22 мм. Фірмового клейма немає, конструкція як у европаллета.

4. Вантажний неодноразовый палет 1000×1200 мм

Розмір його 1000×1200 х 145 мм, з товщиною дошки дорівнює 20-22 мм. Немає фірмового клейма, конструкція така ж як у конструкції финпаллета.

5. Евробокс (EUR-бокс)

Виглядає як металева кліть з підставою з металу у вигляді європаллета, його розмір становить 800×1200×800 мм. Є табличка з клеймом EUR в овалі. У тому випадку, якщо ви надсилаєте свої товари за кордон або ж у вас виробничі лінії з дуже жорсткими вимогами до паллетам, то швидше за все вам треба буде використовувати сертифіковані фінські або європейські палети. Вони виготовляються у відповідності з прийнятими у Європі ГОСТами, про це свідчить тавро на кожному палеті.

Ці палети діляться на три сорти за станом на:

• Вищий сорт — це практично нові, білі, міцні палети, без сколів і тріщин, які використовувалися не більше трьох разів. • Перший сорт — це білі, міцні палети без сколів і тріщин, які не були піддавалися ремонту.

• Другий сорт — допускаються незначні забруднення і потемніння деревини, також допускаються невеликі тріщини і сколи (однак не більше 3 см в ширину і 30 см в довжину), частина яких може бути після проведення ремонту. На внутрішньому ринку зазвичай використовуються будь-які палети. Тут вибір типу і сорту палета залежить повністю від виробника.

Крім сертифікованих фін - і европаллетов бувають вантажні неодноразові палети:

1.Несертифікований європалет 800×1200 х 145 мм — вони за розмірами і конструкції схожі з сертифікованими европаллетами, з усіма допусками і фасками; — використані гвинтові цвяхи; — товщина дошки 22 мм; — від сертифікованого европаллета вони відрізняється лише відсутністю фірмового клейма.

2. Палет 800×1200 х 145 мм, першого сорту — конструкція аналогічна европаллетам, але варіюються розміри брусків і дощок; — використані гвинтові цвяхи; — товщина дошки становить 20-25 мм; — зняті фаски на кутах палета; — відстань між дошками настилу становить не більше 50 мм; — не має серйозних забруднень і природних потемніння деревини.

3. Палет 800×1200 х 145 мм, другого сорту — конструкція аналогічна европаллетам; — використовуються і гвинтові, і будівельні цвяхи; — товщина дошки складає приблизно 20-25 мм; — немає фасок на кутах палета; — між дошками настилу відстань не більше 50 мм; — допускаються незначні забруднення і природні потемніння деревини від часу.

4. Палет 800×1200 х 145 мм, третього сорту — основні розміри палета — це 800×1200 мм, при цьому інші розміри можуть бути змінені, немає єдиного стандарту; — товщина дошки 15-25 мм; — відсутність фасок на кутах палета; — використані будівельні цвяхи; — допускається наявність забруднення і природне потемніння деревини від часу.

5. Палет 1000×1200 х 145 мм — за розмірами і конструкції вони аналогічні сертифікованим финпаллетам; — можуть бути відсутніми фаски; — звичайні цвяхи можуть бути використані замість гвинтових; — товщина дошки складає 15-25 мм.

6. Спеціальні види палетів — пластикові стандарту EUR; — дерев'яні стандарту СР; — Triplett; — металеві EUR-бокси.